prefabrik çelik yapı üreticisi
Hibrithouse.com · Merlin Yapı Tv Röportajı - Ekopazar

PREFABRİK EV - HAZIR EV NEDİR ?

Prefabrik ev, fabrikada üretilmiş parçaların arsa üzerinde hızlıca birleştirilmesi ile oluşturulan evdir. Beton evlere kıyasla çok hızlı bir şekilde kurulabilen ve dağıtılabilen (demonte) özelliktedir. Hazır ev diye de anlandırılır.

 • 1 günde kurulabilir.
 • 1 günde demonte edilebilir.
 • İşçilik çok kolaydır.
 • Zaman tasarrufu sağlar.
 • Her alana kolayca kurulur.
 • Betona göre oldukça hafiftir.
 • Tek ve çift katlı olarak kurulabilir.

...
MYP-100 40 m2 İncele
...
MYP-101 45 m2 İncele
...
MYP-104 54 m2 İncele
...
MYP-105 59 m2 İncele
...
MYP-107 69 m2 İncele
...
MYP-108 72 m2 İncele
...
MYP-109 73 m2 İncele
...
MYP-110 74 m2 İncele
...
MYP-111 75 m2 İncele
...
MYP-112 77 m2 İncele
...
MYP-113 78 m2 İncele
...
MYP-114 79 m2 İncele
...
MYP-115 81 m2 İncele
...
MYP-116 82 m2 İncele
...
MYP-117 84 m2 İncele
...
MYP-119 86 m2 İncele
...
MYP-120 88 m2 İncele
...
MYP-121 91 m2 İncele
...
MYP-122 93 m2 İncele
...
MYP-125 98 m2 İncele
...
MYP-126 100 m2 İncele
...
MYP-127 101 m2 İncele
...
MYP-128 110 m2 İncele
...
MYP-129 113 m2 İncele
...
MYP-132 123 m2 İncele
...
MYP-133 125 m2 İncele
...
MYP-134 129 m2 İncele
...
MYP-135 166 m2 İncele
...
MYP-118 84 m2 İncele
...
MYP-102 49 m2 İncele
...
MYP-106 61 m2 İncele
...
MYP-103 49 m2 İncele
...
MYP-124 95 m2 İncele
...
MYP-123 95 m2 İncele
...
MYP-131 120 m2 İncele
...
MYP-130 117 m2 İncele

prefabrik ev
MYP-200 82 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-213 150 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-206 118 m2 İncele
prefabrik ev
122 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-205 114 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-209 131 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-201 92 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-202 100 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-204 105 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-210 134 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-211 142 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-212 149 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-215 169 m2 İncele
prefabrik ev
MYP-214 155 m2 İncele

Prefabrik Evlerin Arsası

Prefabrik ev için mutlaka bir arsaya ihtiyacınız var. Bu yüzden bir arsa alırken prefabrik ev için uyumlu bir alana yatırım yapmalısınız. Arsa bakarken imarlı olup olmadığını sorabilirsiniz. Eğer imarlı ise sıkıntı yok, gerekli izinleri aldıktan sonra özgürce prefabrik evinizi getirip buraya kurdurabilirsiniz. Bazı arsalar tarla statüsünde olabilir. Eğer tarla arazisinin yola cephesi varsa %5’lik bir imar izni almak mümkündür. En fazla 250 metre karelik bir prefabrik ev alanına izin verilir. Şehirlerde belediyeler, köylerde ise il özel idareleri yetkili kurumlardır. Arsanız nereye bağlı ise oraya ait kurumu ziyaret edilerek arsaya yapılacak prefabrik ev kurulumu için dilekçe verip izin alabilirsiniz.

Prefabrik Evlerin Avantajları

Prefabrik evlerin üretimi ve kurulumu her mevsimde ve hava koşulda yapılabilir. Doğru ısı ve ses yalıtımı sayesinde en soğuk ve sıcak günlerde bile evinizde dilediğiniz rahatlığı bulabilirsiniz. Prefabrik evlerin en iyi yanlarından biri ise, malzeme seçimi tamamıyla size ait olmasıdır. Bir yaşam alanı kurmanız lazım ve kısıtlı zamanınız var. Prefabrik ev sizin için uygun bir seçim olacaktır. Üretimi ve kurulumu diğer yapılara nazaran çok daha kısa sürdüğü için evinizi kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede betonarme yapılarda olduğu gibi aylarca, yıllarca beklemeniz gerekmez. Sadece birkaç haftada prefabrik evinize yerleşebilirsiniz. Prefabrik evlerde kullanılan çelik ve pvc karışımlı malzemeler evinize esneklik ve hafiflik sağladığı gibi aynı zamanda dayanıklılık sağlar. Prefabrik evler bu sebeplerden dolayı deprem tarzı doğal afetlere karşı oldukça dirençli yapılardır. Deprem gibi afetlerden korkuyorsanız prefabrik evler sizin için en iyi seçim olabilir! Prefabrik evinizi kendi istekleriniz doğrultusunda yeniden dizayn edebilirsiniz. Kat sayısı, balkon ve odalara kadar aklınıza gelen her şeye karar verebilir, yaşam alanınızı kendinize uygun bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Prefabrik evlerin en iyi taraflarından bir tanesi ise %100 çevre dostu olmasıdır. Yapımından kurulumuna kadar hiçbir canlıya veya doğal alana zarar verilmez. Ek olarak prefabrik evlerde kullanılan parçalar yanmaz ve suya dayanıklı parçalardır. Prefabrik evler betonarme yapılara nazaran daha fazla dekore edilebilir. Dış cephe ahşap, tuğla veya taş şeklinde kaplanabilir. Bunun yanı sıra betonarme yapılara kıyasla daha kolay tamir edilir ve daha rahat bakımı yapılabilir. Prefabrik evler taşınabilir evlerdir. Bu sayede ileride evinizin konumunda bir değişiklik yapmak isterseniz dilediğiniz gibi konumunu değiştirebilirsiniz. Prefabrik evlerin en önemli avantajı ise hiç kuşkusuz diğer yapılara nazaran çok daha uygun maliyetli olmasıdır! Özellikle betonarme yapılara kıyasla maliyetler neredeyse yarı yarıya fark etmektedir!

Prefabrik Evlerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Firma Seçimi

Prefabrik ev satın alırken güvenilir ve dürüst bir firma seçmek en önemli maddelerden bir tanesidir. Hayatınızın belli bir bölümünü geçireceğiniz, içinde uyuyacağınız ve belki de çocuklarınızla yaşayacağınız bir ev satın alırken güven vermeyen ve tecrübesiz firmalar ile çalışmanız başınızı büyük ölçüde ağrıtabilir. Seçim yaparken Google haritalarda firma müşterilerinin yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sikayetvar.com sitesinde firma adına açılan bir şikayet var mı yok mu kontrol edebilirsiniz. Sizi Tekirdağ'da bulunan ofisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Kurulum Süresi

Prefabrik evlerin yapım süreleri ortalama 1 veya 2 ay arasında değişiklik göstermektedir. Anlaşma yaptığınız firma ile görüşerek kurulum süresi hakkında net bilgi almayı sakın ihmal etmeyin. Anlaştığınız firma size çok uzun süreler veriyorsa büyük ihtimalle sizi erteliyordur. Dediğimiz gibi, prefabrik evler ortalama 1 ay içinde üretilip inşaat sahasında kurulumu gerçekleşmektedir. 2 ay üstü kurulum süreleri firmalardan kaynaklanan ertelemelerdir.

Yalıtım

Prefabrik evlerde kalitesiz ısı ve ses yalıtımı malzemeleri kullanıldığı taktirde o ev yaşanmaz bir hale gelebilir. Satın almayı düşündüğünüz prefabrik evinizde kullanılan ısı ve ses yalıtım malzemelerinin markalarını ve kalitelerini teyit edin. Gerekirse internet üzerinde araştırmalar yapın. Özellikle ses yalıtımı kötü olduğunda yan odada konuşulanlardan tutun evin üstüne düşen yağmur taneciklerini bile duyabilirsiniz. Bu tarz durumlara sebebiyet vermemek adına prefabrik evinizdeki malzemelerinizin kalitelerini mutlaka teyit edin.

Sözleşme

Satış esnasında sözlü bir şekilde söylenilen her şeyi mutlaka sözleşmeye aktarın. Bu sayede ileride doğabilecek anlaşmazlıklara karşı tedbir almış olursunuz. Anlaştığınız inşaat firmasının taahhütlerini mutlaka ama mutlaka yazılı bir metine (sözleşme olursa çok daha iyi olur) aktarın.

Destek

Anlaşmış olduğunuz firmanın satış sonrası destek verdiğinden emin olun. Merlin Yapı olarak müşterilerimize yedi gün yirmi dört saat, satış öncesi ve sonrası sürekli olarak destek vermekteyiz. Bizden destek almak için müşterimiz olmanıza bile gerek yok, aklınıza takılan her şeyi internet sitemizde bulunan telefon numarası üzerinden bize danışabilir ve fikir alabilirsiniz. Size yardımcı olmak bizim için mutluluktur! Satın aldığınız prefabrik evinizde hayatınızın belli bir bölümünü geçireceğinizi sakın unutmayın, bundan dolayı bir prefabrik ev almadan önce detaylı bir şekilde araştırmayı ihmal etmeyin.

Prefabrik Ev Belediye Masrafları 2022

Prefabrik ev belediye masrafları her şehirde farklı olmaktadır. Örnek bir bir hesaplama için Prefabrik Ev Belediye Masrafları 2022 sayfamıza göz atın!

Prefabrik Ev Isı Yalıtımı Hakkında Bilgiler

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı, bir diğer tabirle ısı izolasyonu, 2 farklı ortamdaki ısı enerjisinin birbirlerine nüfuz etmesini engellemek için yapılan çalışmalardır. Dış mekandaki hava koşulları yalıtımsız bir evin iç ısısına kolayca etki edebilirken kaliteli bir yalıtım yapılmış evde bu etki önemli ölçüde azalır. Merlin Yapı ailesi olarak her türlü prefabrik yapıda ısı yalıtımının şart olduğunu dile getirmek isteriz. Prefabrik evlerde ısı yalıtımı olmadığı takdirde sürekli değişen hava şartlarından ötürü evin içindeki ısı da sert bir şekilde değişeceği için yaşam şartları büyük ölçüde olumsuz yönde etkilenecektir. Bazı insanlar evinde ısıtma ve soğutma sistemi kullanarak bu probleme çözüm bulabileceklerini düşünmektedir. Isıtma ve soğutma sistemleri, ısı yalıtımına sahip olmayan evleri ısıtmak veya soğutmak için gerekenden çok daha fazla enerji harcayacaktır. Bundan dolayı fatura tutarları olması gerekenden çok daha yüksek gelecektir. Kısa vadede kârlı bir iş yapıyor gibi görünsenizde uzun vadede bunun sonuçları size çok pahalıya mal olabilir. Isı yalıtımına sahip olmayan evlerde bulunan eşyalar kullanım ömürlerini normalden çok daha kısa bir sürede dolduracaktır. Uzun lafın kısası, her türlü yapıda özellikle prefabrik yapılarda ısı yalıtımı şarttır. Isı yalıtımı hem konfor hem de her türlü yaşam koşulunu en yüksek standartta tutmaya yardım edecektir.

Prefabrik Ev Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Prefabrik yapılar önceden yalnızca şantiye sahalarında ve büfe tarzı işletmelerde kullanılırken günümüzde yaşam alanlarında, okullarda ve hatta sağlık merkezlerinde bile kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ve prefabrik yapı üretiminde kullanılan malzemelerin kalite artışından ötürü günümüzde prefabrik yapıların kullanım oranları ve alanları büyük bir ölçüde artmıştır. Buna rağmen prefabrik yapılarda hala ısı yalıtımı tarzı problem olabileceğine inanan insanlar mevcut. Prefabrik evlerde doğru ve kaliteli ısı yalıtım malzemeleri seçildiği takdirde 4 mevsim yaşamaya uygun bir prefabrik ev inşa edilebilir. Dilerseniz hadi gelin prefabrik evlerde ısı yalıtımı nasıl yapılır hep beraber öğrenelim!

İklim Koşulları

Prefabrik evlerde ısı yalıtımı işlemine başlanmadan önce ilk adım olarak iklim koşulları incelenir. Bunun nedeni ise çok basittir, soğuk iklim ile sıcak iklime sahip bölgeler arasındaki yalıtım ihtiyacı aynı değildir. Bu sebepten ötürü iklim koşullarına göre kullanılacak yalıtım malzemeleri değişiklik gösterecektir. Soğuk iklime sahip bölgelerde ısı yalıtımı çok daha kalın olur, soğuk bölgelerdeki ısı yalıtımı sıcak bölgelerdeki evlere birebir olarak uygulanırsa yazın o evde yaşamak pek mümkün olmayacaktır. İklim koşulları değerlendirilmeden yapılan ısı yalıtımı çok büyük bir oranda başarısız olacaktır.

Malzeme Kalitesi

Prefabrik evlerde kullanılan ısı yalıtım malzemeleri kesinlikle kaliteli malzemeler olmalıdır. Özellikle insanların hayatlarının beklide 40-50 yılını geçirecekleri bu yapılarda kalitesiz malzemeler kullanılırsa ciddi problemler doğabilir. Merlin Yapı olarak kullandığımız ısı yalıtım malzemeleri hakkında bilgi almak için bizi +90 282 264 26 07 bu numara aracılığı ile yedi gün yirmi dört saat arayabilirsiniz.

Isı Yalıtım Yönetmeliği

Prefabrik evlerde yapılan ısı yalıtımı Resmi Gazete’de yayınlanan “Isı Yalıtım Yönetmeliği ve Mantolama Kanunu” yönetmeliğine uygun malzemeler ile yapılmalıdır. Üretici firmanın kullandığı ısı yalıtım malzemelerinin TSE onayına kadar detaylı bir kontrol gerçekleştirmenizi öneririz.

Prefabrik Ev - Çelik Ev Farkı Nedir?

Çelik ev, tamamen ana çelik sütunlar üzerine inşaat edilen bir ev ancak prefabrik evde sadece gerek duyulan birleştirme ve güçlendirme yerlerinde hafif çelik kullanılır. Çelik evde duvarın arkasında çelik destek noktaları bulabilirsiniz ancak prefabrik evin her alanı çelik ile ağ gibi örülmez. Temel fark budur.

Çelik Ev Avantajları Nelerdir?

Ana madde olarak çelik kullanılarak inşa edilen çelik evler, kullanıcıya birçok alanda ve konuda avantaj sağlar. Aşağıdaki listeyi okuyarak bu avantajları detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 • Dünya’nın en güçlü maddelerinden biri olan çelik, ev üretiminde kullanıldığı takdirde üst düzey güvenlik ve emniyet sağlamaktadır.
 • Beton malzeme kullanılan evlere nazaran çelik evler deprem tarzı doğal afetlerde ortaya çıkan enerjiyi içinde hapseder ve şekil bozuklukları olsa bile yıkılmaz. Bu sayede doğal afetlerden etkilenme şansınız büyük bir ölçüde düşecektir.
 • Çelik evler uluslar arası standartlar baz alınarak üretilir.
 • Çelik evler, taşınma ve kurulum esnasında mukavemet kaybına uğramaz. Dökümü sırasında yanma ya da donma gibi problemlerle karşılaşılamaz.
 • Bakımı ve kontrolü kolay olmakla beraber yangın gibi sorunlarda bakımı ve kontrolü kolaylıkla yapılabilir.
 • Deprem tarzı doğal afetlerden sonra çelik evlerin maruz kaldığı hasar onarılabilir veya güçlendirilebilir.
 • Çelik evler doğa dostudur, çevreye hiçbir zarar veya rahatsızlık vermez. Yeniden dönüşüme girebilir ve farklı alanlarda tekrar tekrar kullanılabilir.
 • Beton gibi diğer materyallere nazaran maliyeti çok daha düşük ve bütçe dostudur.
 • Milyonlarca defa sökülüp yeniden takılabilir. En önemli özelliği ise ne kadar sökülüp takılırsa takılsın hiçbir özelliğini kaybetmez.
 • Yılın her mevsimi çelik ev inşa edilebilir ve üretilebilir. Çelik evlerin üretimi ve inşaasını hava şartları hiçbir şekilde etkilemez.
 • Çelik evler birçok farklı zemine inşa edilebilir. Gerekli analizler ve zemin etüdü yapıldıktan sonra çelik ev inşası tamamlanır.
 • Beton yapılara göre çelik evler 5 kat daha hafiftir.
 • Ortalama bir çelik evin ömrü 50 yıl civarındadır. Kısacası bir çelik ev sahibi olarak ömrünüzün sonuna kadar o evde oturabilirsiniz.
 • Çelik maddesi paslanma gibi sorunlara karşı dirençlidir. Çelik kullanılarak yapılan yapılarda eskime sorunu oluşmaz, çelik yapılar ilk günkü gibi yeni kalır.
 • Çelik çatlamaz, bozulmaz ve böceklenme tarzı sorunlar görülmez.
 • Çelik evlerde yalıtım kusursuz yapıldığından dolayı ısı kaybı yaşanmaz ve tasarruf yapmanıza olanak sağlar.
 • Çeliğin yapısı dilediğiniz gibi bir ev oluşturmanız için oldukça müsaittir. Tasarım konusunda herhangi bir sınır olmadan dilediğiniz bir eve sahip olabilirsiniz.